Zadania maturalne z biologii

Zbiór zadań z biologii zawiera wszystkie zadania maturalne z arkuszy CKE i OKE z lat 2010 – 2021, zbioru zadań CKE oraz z informatora maturalnego CKE. Zadania są dokładnie posegregowane działami, co ułatwia ich rozwiązywanie. Przy każdym zadaniu zostało dołączone miejsce przeznaczone na odpowiedź. Do każdego zadania dołączony jest również proponowany schemat odpowiedzi. Wszystko jest przygotowane bardzo profesjonalnie, a całość sprawia wrażenie jakby rozwiązywało się oryginalny arkusz CKE.

Zbiór został podzielony na 4 części, a tematy obejmujące daną część są wypisane poniżej.

Część I – Badania przyrodnicze, chemiczne podstawy życia, komórka, metabolizm.
Część II – Wirusy, bakterie, grzyby, protisty, rośliny, zwierzęta.
Część III – Człowiek.
Część IV – Genetyka, biotechnologia, ekologia, ewolucjonizm.

Rozwiązanie wszystkich zadań pozwoli na ćwiczenie umiejętności formułowania logicznych i zwięzłych odpowiedzi. Rzetelne przerobienie tego zbioru jest gwarancją sukcesu na maturze z biologii.

Drogi licealisto, jeśli Twoim celem jest uzyskanie wysokiego wyniku z egzaminu maturalnego z biologii – nie zastanawiaj się – bo ten zbiór jest właśnie dla Ciebie!

Jeżeli nadal się zastanawiasz nad zakupem zadań z biologii to pobierz przykładowy plik zadań oraz odpowiedzi z działu BADANIA PRZYRODNICZE, aby podjąć ostateczną decyzję.

Kliknij aby pobrać plik z zadaniami

Kliknij aby pobrać plik z odpowiedziami