Matura z chemii - kursy online
Cześć! Nazywam się Dawid Otulak i jako nauczyciel chemii i korepetytor z przeszło 15-letnim doświadczeniem, doskonale zdaję sobie sprawę z tego, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie do egzaminu maturalnego. Chemia to wymagający przedmiot, którego zdanie z wysokim wynikiem umożliwia dostanie się na wymarzone studia, a te zaś dają szansę na atrakcyjniejszą, lepiej płatną pracę.
Z myślą o maturzystach przygotowałem kursy dla licealistów obejmujące wszystkie zagadnienia z chemii organicznej i nieorganicznej, które trzeba opanować do egzaminu maturalnego na poziomie rozszerzonym w 2025 roku (zgodnie z aktualnie obowiązującą podstawą programową).
Poniżej znajdziesz m.in.:
- – kurs “Bitwa o chemię” (zawierający ponad 85 godzin nagranych zajęć oraz autorskie zadania maturalne wraz z odpowiedziami, podzielonych na 18 logicznych modułów dla łatwiejszej nauki);
- – kursy z chemii z wybranych zagadnień podzielonych na tematyczne moduły wraz z zadaniami maturalnymi)
- – pojedyncze kursy maturalne z chemii z wybranych tematów, np. maturalny kurs z chemii z tematu stechiometria, roztwory, budowa atomu, promieniotwórczość, wiązania chemiczne i hybrydyzacja, itd.).
Z moją pomocą chemia na 100% jest w Twoim zasięgu!
Przekonaj się o tym osobiście! 🙂
Bitwa o Chemię
Bitwa o Chemię: Moduły I-VI
Bitwa o Chemię: Moduły VII-XII
Bitwa o Chemię: Stechiometria
Bitwa o Chemię: Roztwory
Bitwa o Chemię: Budowa atomu, układ okresowy pierwiastków
Bitwa o Chemię: Promieniotwórczość
Bitwa o Chemię: Wiązania chemiczne i hybrydyzacja
Bitwa o Chemię: Systematyka związków nieorganicznych
Bitwa o Chemię: Reakcje redoks
Bitwa o Chemię: Kinetyka
Bitwa o Chemię: Reakcje w wodnych roztworach elektrolitów
Bitwa o Chemię: Pierwiastki bloku s, p, d
Bitwa o Chemię: Alkany, alkeny, alkiny i areny
Bitwa o Chemię: Alkohole i fenole
Bitwa o Chemię: Aldehydy i ketony
Bitwa o Chemię: Kwasy karboksylowe, estry i tłuszcze
Bitwa o Chemię: Aminy, amidy, aminokwasy i białka
Bitwa o Chemię: Izomeria optyczna, hydroksykwasy i cukry
Wysoki wynik matury z chemii z pewnością zbliży Cię do dostania się na wymarzoną uczelnię i tym samym spełnienie przyszłych planów edukacyjnych i biznesowych. Jednak to nie jedyny powód, dla którego powinieneś zainteresować się kursami przygotowującymi do matury z chemii. Oto kilka innych:
- 1. Tylko u mnie otrzymujesz największą liczbę godzin profesjonalnych lekcji wideo (łącznie ponad 85 godzin). Nie musisz być na zajęciach online. Nauka chemii ma być przyjemna, więc włączasz nagranie w dowolnym czasie – kiedy będziesz mieć na to czas i ochotę!
- 2. Kurs “Bitwa o chemię” pomoże Ci nabyć wiedzę z chemii niezbędną do dobrego zdania matury z chemii i jednocześnie umożliwi nabycie umiejętności rozwiązywania zadań maturalnych wpisując się w tzw. “klucz”.
- 3. Kupując u mnie kurs otrzymujesz dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku, w której możesz uzyskać dodatkowe odpowiedzi na pytania związane z egzaminem. Nie pozostawiam żadnego pytania bez odpowiedzi!
- 4. Z zakupionych kursów możesz korzystać przez cały rok, z dowolnego urządzenia podłączonego do Internetu;
- 5. Każdy kurs chemii dla licealistów na poziomie rozszerzonym zawiera zarówno nagrany materiał wideo, jak również dodatkowe materiały, np. zbiór zadań maturalnych wraz z odpowiedziami.
- 6. Podczas zajęć online wyjaśniam dane zagadnienie, pokazuję krok po kroku jak rozwiązać dane zadanie oraz udostępniam materiały do sprawdzenia wiedzy i umiejętności uczniów. Jest to zatem zarówno teoria i praktyka. Będzie to dla Ciebie swego rodzaju “Bitwa o chemię”, stąd też tytuł mojego autorskiego kursu przygotowującego do egzaminu maturalnego z chemii na poziomie rozszerzonym.
Przed kursem zachęcam do zapoznania się z arkuszami maturalnymi z chemii z poprzednich lat, które udostępniam w ramach niniejszego serwisu. Pozwolą na zweryfikowanie aktualnego stanu przygotowania do matury i podpowiedzą, z których obszarów konieczne jest podniesienie swojej wiedzy, np. poprzez udział w kursie dla licealistów z chemii na mojej platformie DawidUczy.pl
Termin matury z chemii w 2025
Dokładny termin matury z chemii w 2025 roku zostanie wkrótce ogłoszony przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Zwykle egzamin maturalny odbywa się w połowie maja o godzinie 9:00.
Arkusz maturalny z chemii w 2025
Jakich zagadnień spodziewać się można na egzaminie maturalnym z chemii w 2025 roku? Podobnie jak w ubiegłych latach, arkusz maturalny z chemii zawierać będzie zarówno zadania otwarte, jak i zamknięte.
Zadania zamknięte na maturze z chemii składają się z trzech modeli:
- – zadania wyboru (tzw. ABC);
- – zadania prawda/fałsz;
- – zadania “na dobieranie”.
Zadania otwarte na maturze z chemii są znacznie bardziej różnorodne. Zaliczamy do nich m.in.:
- – zadania z luką do uzupełnienia;
- – zadania wymagające udzielenia krótkiej odpowiedzi pisemnej;
- – zadania opierające się na wskazywaniu argumentów i przeprowadzaniu obliczeń.
Co roku największą trudność maturzystom zdającym chemię sprawiają zadania doświadczalne. Ograniczone możliwości przeprowadzania doświadczeń w klasach licealnych wymuszają na uczniach posiadanie umiejętności przewidywania procesów chemicznych i zjawisk fizycznych. Między innymi dlatego tak istotne jest, aby odpowiednio wcześnie i sumiennie przygotować się do egzaminu, korzystając m.in. z dostępnych pomocy w Internecie, takich jak np.:
Jeśli masz pytania związane z przyszłorocznym egzaminem maturalnym lub z kursami z chemii przygotowującymi do matury, zapraszam Cię do kontaktu:
- – telefonicznego: +48 796 275 275
- – mailowego: kontakt@dawiduczy.pl
- – przez formularz kontaktowy: https://dawiduczy.pl/kontakt/