Przejdź do treści

Chemiczne Podstawy Życia – Biologia Pod Klucz

Zobacz jak uczę i obejrzyj filmy na moim kanale na YouTubie – OGLĄDAM FILMY

Kurs “Biologia pod klucz” to kurs teoretyczno-praktyczny przygotowujący do matury w nowej formule. Zyskał on ogromne uznanie wśród uczniów. Każda lekcja wchodząca w skład kursu to podróż do świata biologii, gdzie nie tylko tłumaczę niezbędną teorię do matury, ale przede wszystkim zarażam pasją do tego przedmiotu. Podczas tego kursu nauka biologii będzie dla Ciebie samą przyjemnością.

W części teoretycznej kursu omawiam zagadnienia teoretyczne z biologii zgodnie z wymaganiami egzaminacyjnymi 2024. Korzystam z wielu autorskich schematów, rysunków i wykresów, które ułatwią Ci naukę. W panelu kursanta możesz pobrać prezentację teoretyczną z danego tematu. 

W części praktycznej kursu nauczę Cię, jak prawidłowo formułować maturalne odpowiedzi. Podczas lekcji w ramach kursu rozwiązuję krok po kroku zadania maturalne z danego działu. Tłumaczę, jak udzielać prawidłowych odpowiedzi na zadania, używając odpowiednich słów klucz, a także prezentuję odpowiedzi błędne, zaznaczając jakie błędy zostały w nich popełnione. W sytuacji gdy możliwości odpowiedzi na dane zadanie jest więcej, omawiam je. 

Cały moduł “Chemiczne podstawy życia” zawiera filmy o czasie trwania: 10 godzin 35 minut. Wszystkie lekcje wchodzące w skład kursu znajdują się poniżej tego opisu w zakładce TREŚĆ KURSU i zostały one rozdzielone na: Teoria – Chemiczne Podstawy Życia oraz Praktyka – Chemiczne Podstawy Życia. Kurs ten wchodzi w skład pełnego kursu Biologia Pod Klucz – część 1.

Czym wyróżnia się mój kurs?

  • Zawiera autorskie rysunki i schematy, które ułatwiają zapamiętywanie informacji.
  • Oprawa graficzna jest na najwyższym poziomie – rysunki są wykonywane przez profesjonalnego grafika.
  • Jest dostosowany do najnowszej 4-letniej podstawy programowej.
  • Zwracam w nim uwagę na kwestie, które są często pomijane w podręcznikach szkolnych
  • Umieściłem w nim serię “Pod klucz”, w której tłumaczę jakich sformułowań nie używać, żeby nie tracić punktów na maturze.
  • Do każdego filmu dołączona jest prezentacja, którą możesz traktować jako notatki z biologii.
  • Prezentacje zawierają WSZYSTKIE informacje, które są niezbędne do zdania matury na wysoki wynik.
  • Wszystko pisane jest przeze mnie w taki sposób, aby było dla Ciebie łatwe do zrozumienia.